Окончателното ръководство за коневъдството

Задтилъкът е дълъг и подвижен, следван от добре замускулена, средно дълга или дълга шия, добре окачена с правилен ъгъл и наклон спрямо раменете.

Говедата са чифтокопитни животни. В селскостопанската терминология се причисляват към групата на едрия рогат добитък.

В българския език е популярно говедата да се наричат „крави“, по названието на женските екземпляри.

Практически целогодишно се отглеждат на открито и в повечето случаи дори не се извършва подхранване през зимния период.

Конското месо се води деликатесно в много държави по света, но не и в България. Утвърдена вече практика е, в колбасите, които по етикет са произведени с телешко месо, да се влага вносно конско месо с неясен произход. Този сектор може да бъде изкаран наяве, като включат конете в мерките за обвързано подпомагане.

Трудности и предизвикателства в тази професия – Основното работно място на работника е на открито под непосредственото влияние на външните климатични условия като непостоянна температура, влажност , вятър и др.

Коневъдство и конна езда – трета степен на професионална квалификация. Обучението е свързано с усвояване на методите за отглеждане и развъждане на коне.

Тракененският кон е от универсален тип с подчертани спортно-ездови качества, подходящ за всички дисциплини на класическия конен спорт, особено за висша езда и прескачане на препятствия. Коне от тази порода се отглеждат в Института по животновъдни науки в гр.

Районният съд в Кюстендил отложи днес делото срещу фермера Петър Пищалов и…

Рибните стопанства в България са пъстървови и шаранови. Пъстървовите стопанства се зарибяват главно с: дъгова, балканска пъстърва и сивен.

Използваме бисквитки, за да оптимизираме нашия сайт и нашите услуги.

За задоволяване нуждите на детските ездови школи от такива коне в страна се развъждат на малки групи коне от породата Шотландско пони в конезаводите Кабиюк гр. Шумен и Ст. Караджа гр. Балчик. Има голямо търсене на конете от тази порода и те се продават на относително високи цени.

Всичко се извършва предимно в малки Коневъдство експериментални групи към ловно-рибарските стопанства и нямат съществено стопанско значение.

През последните години влияние има и Френския рисак. В една такава смесица от четири породи не може да се говори за обособен тип рисист кон в България, но все пак преоблада­ват конете от типа на Руския и Американския рисак.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Окончателното ръководство за коневъдството”

Leave a Reply

Gravatar